Blog : Hedef, Google Üst Sıralar!

  • Temmuz 2, 2019
  • SEO
No Comments

SEO (Google) Uyumlu Web Sitesi Nedir?

Sizlere bu makalemizde Seo (google) uyumlu web sitesi nedir?, seo uyumlu web sayfası nasıl yapılmaktadır? gibi seo hakkında önemli bilgileri paylaşacağız. Bu bilgiler işletmenizdeki ” Google üst sıralar” sorununuzu çözmek için ufak bir başlangıç olabilir. Konumuzu anlatmaya başlayalım.

SEO Nedir?

google-üst-sıra

SEO kelimesinin Türkçe anlamı Arama motoru optimizasyonudur. İngilizce dilinden kısaltılmış olup İngilizcedeki açılımı search engine optimization’dur. Siz de internet dünyasındaki sitenizde Google’ın beklediği iç seo yani arama motoru optimizasyon kriterlerine dikkat edin.

Bizler Marmaris web olarak web sitelerinin kurulumunu yaparken kullandığımız ilk yapı iç seo dediğimiz site içi optimizasyon kurallarını dikkate alarak web sayfalarını mantık ışığında birbirleriyle bağlamakta olup fakat yalnızca bağlamakla kalmayıp arama motorlarına web sitenizin erişilen sayfasının hangi bilgileri kapsadığını, insanlara hitap ettiğini belirtmek olup tanıtmaktır. Seo uyumlu web sitesi kurulumunda uygulanan bu tekniğin iç kısmına iç seo; yani web sitesi içerisinde yapılandırılması yapılmış arama motoru optimizasyonu uyumluluğu denilebilir.

Bizler uzman ekibimizle web sitelerinizi size ulaştırırken bu yapıyı planlayarak uygulayıp, internet sitenizi iç seo hususlarına uyumlu olacak biçimde teslim etmekteyiz. Web sayfası güncel kod adı verilen yapıyla düzgün biçimde, Google’a uyumlu kodlanmışsa, arama motoru adı verilen botlar siteye geldiklerinde yabancılık çekmeden alışık oldukları sistem dahilinde sayfalarınızı kolaylıkla kayıt altına almaktadırlar. Kendilerini Google botlarına doğru anahtar kelime ve kaliteli olarak organize edilmiş etiketler ile tanıtımını yapabilen web siteniz, iyi ve çok puanlar alarak sıralamalarda üst sıralara kolay adımlarla yükselecektir. Google üst sıralar da da yerinizi almak işletme karlılığınıza etki edecektir.

İç SEO Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gereken Öğeler Nelerdir?

Aslına bakılırsa SEO uyumlu web sitesinin yapılabilmesi için SEO kurallarına olacak şekilde uygun bir web tasarım yapmak ve Google’ın bizden istemiş olduğu şartları uygulamamız gerekmektedir; bütün bu ayrıntıların listesi oldukça kabarık olup, bu konuyu çok karışık hale getirmeden bu listenin olmazsa olmaz 6 adet ipucunu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

1- Öncelikle ilgili olan web sayfanızın URL bağlantı adresinde anahtar kelime kesinlikle bulunmalıdır.

2- “Title” olarak adlandırılan başlık alanında kullanılan anahtar kelime kullanılmış olmalıdır.

3- “Description” olarak geçen açıklama bölümünde anahtar kelime kullanılmalıdır.

4- “Keyword” alanını dilerseniz kullanabilirsiniz..

5- Kullandığınız resimlerinizde ALT etiketler kullanılmalıdır.

6- Sayfalarınızda benzer içerik taşıyanlar bölgesine mutlaka “Canonical” etiketlemesi yapılmalıdır.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz bu altı kuralın dışında; resimlerin ve diğer içerik dosyalarının optimize edilmiş ve sıkıştırılmış olması, web sitenizin hızı, barındırdığınız hosting alanının arama motorlarının eksi puan verdiği bölgelere hizmet etmiyor olması da oldukça önemlidir. Google üst sıralara çıkma uğraşınız için bu konu önemlidir.

Bunlara ek olarak, bu işin dış seo dediğimiz yöntemi de vardır bu bölümdeki yöntem apayrı bir profesyonellik gerektirir. Dış seo çalışmaları profesyonelleşmiş kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Bizler bu konuyla ilgili uzman ekibimizle de sizlere hizmet vermeye hazırız. Sizler de sitenizde internet dünyasında üst sıralara çıkmak istiyorsanız bizlerle iletişime geçin.

Instagram : @webmarmaris

google-üst-sıra

Blog

Dijital Pazarlama dünyasında öncelikle yeni aralara eski ve önemli bilgi ve haberleri sizler için yazıyoruz

Ücretsiz Analiz İsteyin

Ücretsiz analizimiz ile; Dijital Pazarlamada ne durumdasınız ?Google sıralama ve puanlarınız?  anahtar kelimelerinizin durumu? Rakiplerinizin davranışları gibi raporlar hazırlıyoruz

Yeniliklerden haberdar olun!

Diğer blog yazıları

Hepsini görün

Yorum Yazın